W hołdzie św. Janowi Pawłowi II – Misjonarzowi XXI wieku.

24 października br. w ramach 91. Światowego Tygodnia Misyjnego obchodzonego pod hasłem: „Idźcie i głoście” – uczniowie należący do ogniska misyjnego – zaprosili dyrekcję, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów na apel poświęcony św. Janowi Pawłowi II, którego liturgiczne wspomnienie obchodziliśmy 22 października w Światową Niedzielę Misyjną. Była to wspaniała okazja, aby przybliżyć sylwetkę Misjonarza naszych czasów.

Warto wspomnieć, iż nasza szkoła już od 13 lat włącza się w obchody Światowego Tygodnia Misyjnego poprzez apele, akcje charytatywnie min „Makulatura na misje”, dzień misyjny w szkole ( w tym dniu dzieci przychodzą na lekcje w strojach kontynentalnych), oprawę liturgii w kościele i inscenizacje misyjne oraz ewangelizację misyjną w środowisku lokalnym, zwłaszcza na antenie diecezjalnego Radia Nadzieja.

W tym roku do tygodnia misyjnego uczniowie przygotowywali się podczas katechezy poznając życie misjonarzy na poszczególnych kontynentach.   Zapoznali się również z życiorysem Wielkiego Misjonarza – św. Jana Pawła II.   Poznawali Go poprzez projekcje filmowe i prezentacje multimedialne. Dowiedzieli się jakim był człowiekiem nasz ukochany Rodak. Z wielkim zainteresowaniem i fascynacją opowiadali o niezwykłej osobowości i o tym jak kochał każdego człowieka, ale na pierwszym miejscu przed innymi ukochał dzieci.

We wtorek podczas apelu szkolnego – członkowie ogniska misyjnego ujawnili swoje talenty – wcielając się w życie rówieśników żyjących w trudnych warunkach materialnych, dla których św. Jan Paweł II był i jest Autorytetem, Przyjacielem i Ojcem.

Na zakończenie apelu schola misyjna zaprosiła całą społeczność szkolną do wspólnego śpiewu refrenu piosenki „Święty uśmiechnięty”, a na gitarze grał br. Piotr – Postulant.

Pani Dyrektor Jolanta Kowalewska obecna na apelu, całym sercem pogratulowała artystom ich pięknego występu i radosnego śpiewu. Podziękowała za wzruszającą lekcję opowiadającą o Wielkim Polaku – Misjonarzu i Nauczycielu miłości i zaprosiła ognisko misyjne do gabinetu na słodycze. Jako wyraz uznania – artyści otrzymali od publiczności gromkie brawa i radość promieniującą w oczach najmłodszych.

Mamy nadzieję, że ta lekcja pozostanie na długo w sercach dzieci a zwłaszcza uczniów „łomżyńskiej Dwójki”. Tym akcentem pragnęliśmy oddać hołd św. Janowi Pawłowi II i podziękować Mu za ziarno, które posiał w glebę ludzkich serc. Niech to ziarno nieustannie owocuje dobrymi czynami i wrażliwością na drugiego człowieka a zwłaszcza znajdującego się w potrzebie duchowej i materialnej.

s. Małgorzata Sz.