8A ZNOWU W GÓRACH.

Uczniom klasy VIIIA tak spodobały się góry na wycieczce we wrześniu 2021r., że zapragnęli zobaczyć je ponownie. W dniach 3-6.06.2023r. odwiedzili Zakopane i Słowację. Tak jak poprzednio zamieszkiwali pensjonat Willa pod Tatrami w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego. Jak sama nazwa pensjonatu wskazuje, znajduje się on pod Tatrami. Codziennie podziwiali zaśnieżone jeszcze szczyty gór, a że pogoda była piękna, widok zapierał dech w piersiach. W Zakopanem odwiedzili park linowy GuGu, gdzie wypróbowali swoją sprawność fizyczną na różnych poziomach trudności. Oczywiście nie obyło się bez spaceru po Krupówkach, zakupów pod Gubałówką, obejrzenia Wielkiej Krokwi i spróbowania regionalnych specjałów. Pobyt na Słowacji rozpoczęli od postoju w miejscu, gdzie rozpościerał się piękny widok na Tatry po stronie słowackiej i hale z pasącymi się stadami owieczek. Potem był spacer nad jeziorem Szczerbskim położonym 1350m n.p.m. i znów piękne widoki na góry. Na zakup pamiątek był czas w miejscowości Smokowce. W planach było jeszcze zwiedzanie jaskini Bielskiej ale niestety tego dnia zamknięto ją i nieudostępniono turystom. Po powrocie do Polski uczniowie VIIIA regenerowali siły w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Uczniowie z klasy pływackiej czuli się tam oczywiście jak ryby w wodzie korzystając ze wszystkich atrakcji. Podczas pobytu w pensjonacie integrowali się podczas zabaw w basenie, gry w siatkówkę, grillowania i spędzania ostatnich dni w swoim towarzystwie. Szkoda, że to była już ostatnia wycieczka w takim składzie, gdyż za kilkanaście dni wszyscy będą już absolwentami szkoły. Mając to na względzie wszyscy starali się, aby chwile spędzone razem na długo zostały w pamięci. Uczniowie pojechali pod opieką wychowawczyni Bożeny Danowskiej i dyrektora szkoły Pani Jolanty Kowalewskiej. Nad sprawnym przebiegiem wycieczki czuwała przesympatyczna Pani Kasia z biura podróży JCPodróże a woził wycieczkowiczów przesympatyczny pan Dawid, któremu niestraszna jest jazda po krętych, górskich drogach.

B. Danowska