AKCJA CARITAS „BOŻONARODZENIOWY DAR SERCA” – ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Caritas Diecezji Łomżyńskiej, jak co roku w grudniu zorganizował zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. Starsi wolontariusze wraz z opiekunami zbierali żywność w łomżyńskich sklepach, a my włączyliśmy się w akcję na terenie szkoły. Oprócz przynoszonych produktów spożywczych można było pomóc „jedząc”.

Pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 bardzo chętnie włączyli się w „pyszną zbiórkę” zwabieni zapachem gofrów i pizzy. Kolejki do świetlicy ustawiały się podczas długich przerw obiadowych, a cały wysiłek polegał na tym, aby coś zjeść. Do wyboru były pyszne gofry i pizza serwowane przez przez p. Małgorzatę Kneć – opiekuna SKC oraz nauczycieli świetlicy p. Magdalenę Baczewską i Katarzynę Rogińską. Aktywnością wykazali się też uczniowie, którzy w roli wolontariuszy i sympatyków SKC wzorowo sprawowali pieczę nad finansami, porządkiem i wydawaniem zamówień.

Wysiłek wszystkich zaangażowanych wolontariuszy opłacił się, gdyż udało się zebrać, aż 315 złotych.

Za wsparcie akcji i pomoc serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i pomocnikom.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenie chcielibyśmy złożyć wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy ludziom w trudnej sytuacji serdeczne życzenia:

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki,

zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu

i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku

Szkolne Koło CARITAS.