Ale było głośno!

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

29 września 2017 roku obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła znów przystąpiła do akcji. Biblioteka we współpracy z radą pedagogiczną zaakcentowała ważność tego święta poprzez głośne czytanie fragmentów dzieł literackich na pierwszej lekcji w każdej klasie. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić dzieciom jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

A TAK CZYTANO W IIIC.

Kluczem do wiedzy wciąż jest czytanie. Wiele osób, choć umie czytać, nie czyta. Dlaczego? Ponieważ nawyk i potrzeba lektury muszą powstać w dzieciństwie. Wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą. 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Z okazji tego święta wychowawczyni klasy IIIc pani Wiola Szudrawska postanowiła zaprosić rodziców do wspólnego czytania swoim dzieciom. Rodzice stanęli na wysokości zadania i przygotowali się na szóstkę. Mieliśmy okazję posłuchać wiele ciekawych fragmentów z książek takich jak: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Legendy polskie” i wiele innych ciekawych pozycji. To była bardzo fajna przygoda zarówno dla nas jak i rodziców i na pewno będziemy powtarzać takie akcje.

W.Szudrawska

Fot. W.Szudrawska