BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE DLA UCZNIÓW SP2

Zbliżają się ferie zimowe czas, radości i odpoczynku dla dzieci. Uczniowie nie mogą się już doczekać zabaw na śniegu, jazdy na łyżwach, zjazdów z górek na sankach i nartach, a także czasu spędzonego przy komputerze. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie podczas zabawy.

Klasa IIa z wychowawczynią p. Urszulą Suchodołą przygotowała apel poświęcony bezpiecznym feriom i zabawom na śniegu i lodzie. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce zimowej, przypomnieli zagrożenia czyhające na dzieci bawiące się zimą na świeżym powietrzu czy też pozostawione same w domu. Pod koniec przedstawienia drugoklasiści odczytali zebranym przykazania bezpiecznej zabawy.

Następnie z uczniami klas I-III spotkali się funkcjonariusze POLICJI. Rozmawiali z uczniami na temat niebezpieczeństw grożących podczas zimowych zabaw, radzili, jak ich unikać. Przestrzegając tych zasad, dzieci wrócą po feriach do szkoły całe i zdrowe.

Życzymy wszystkim uczniom SP2 bezpiecznych i udanych ferii zimowych!

U.Suchodoła

Fot. U.Suchodoła