CIEKAWA LEKCJA W MUZEUM

W związku ze zbliżającą się rocznicą 600-lecia nadania Łomży praw miejskich Muzeum Północno-Mazowieckie przygotowało dla szkół bardzo ciekawą ofertę edukacyjną. Z takiej niecodziennej lekcji skorzystali również uczniowie klasy Ib ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści pani Magdaleny Muchy, która wprowadziła ich w ciekawy i jakże różny od dzisiejszych czasów okres średniowiecza. Z dużym zaskoczeniem odkryły, że w naszym mieście są nadal ulice, które były tu kilkaset lat temu. Dzielni i ciekawi pierwszoklasiści poznali nazwy dawnych zawodów, styl życia mieszczan, jak również postać księcia Janusza I Mazowieckiego, który nadał naszemu miastu prawa miejskie.

Mogli się również przebrać w stroje z tamtej epoki, by przekonać się czy były praktyczne i wygodne. Na samodzielnie wykonanej karcie pracy przystawili osobiście pamiątkowe pieczęcie. To była bardzo ciekawa lekcja historii.

J.Sosnowska

Fot. J.Sosnowska