Ciepłe słowa nie tylko dla Nauczycieli

W czwartek, tj. 13 października 2016 roku w naszej szkole świętowaliśmy przypadający na 14 października DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Z tej okazji odbyły się dwa apele. W pierwszym uczestniczyła pani dyrektor Grażyna Ważna – Zwierzyńska, część pracowników szkoły oraz uczniowie klasie IV – VI wraz z nauczycielami. Drugi apel odbył się z udziałem pani wicedyrektor Bożeny Danowskiej, pozostałej części pracowników szkoły oraz uczniów

i nauczycieli z klas 0 – III. Zarówno pierwszy, jak i drugi apel posiadał ten sam scenariusz przygotowany przez uczniów kl. IVb pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Łukaszewicz oraz uczniów klas IIIa i IIIc, których do występu przygotowali pani Jadwiga Sosnowska i pan Jacek Sokołowski. Dekorację wykonała pani Jolanta Ałguściak.

Apel rozpoczął uczeń kl. IVb utworem wykonanym na skrzypcach. Następnie prowadzący powitał wszystkich zgromadzonych na uroczystości. Kolejny uczeń odczytał list zawierający podziękowania i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły i przekazał go na ręce pani dyrektor. Następnie uczniowie przedstawili zabawne scenki z życia szkolnego przeplatane utworami muzycznymi i wierszami. Część artystyczną zakończył utwór wykonany na skrzypcach. Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Szkolnego raz jeszcze złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia, a grupa uczniów wręczyła przybyłym symboliczne róże.

To szczególny dzień, który przypomina o trudzie zawodu nauczyciela oraz tych, którzy wraz z nimi pracują w szkole.