Doceniamy i …. przepraszamy.

„ Nauczyciel… to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.”

(T. Mackenzie)

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja, „Lekcja cierpliwości”, bo taki tytuł nosiła część artystyczna uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie wcielili się w nauczycieli języka polskiego, matematyki i biologii, borykających się z niezbyt zdyscyplinowaną młodzieżą.

Dla swoich pedagogów oraz pracowników administracji i obsługi przygotowali artystyczną ucztę, którą urozmaicili dużą dawką humoru. Przekazali najlepsze życzenia oraz za pomocą żartobliwych scenek, zobrazowali – klimat szkolnego życia.

W ten niecodzienny sposób wyrazili wdzięczność za troskę, poświęcenie, a przede wszystkim ogromną cierpliwość okazywaną im w codziennej pracy. Na zakończenie występów młodych wykonawców, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego, przy dźwiękach piosenki „Jabłuszko, jabłuszko…” wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły „witaminowe” upominki.

Następnie głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Kowalewska, która podziękowała wszystkim pracownikom szkoły, za trud włożony w przekazywanie wiedzy, wychowanie oraz kształtowanie niedojrzałych charakterów oraz nagrodziła wyróżniających się pracowników.

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: Teresa Białobrzewska, Danuta Chojnowska, Justyna Czerwonko, Adam Dmochowski, Elżbieta Grabowska, Irena Mikołajczyk, Iwona Niksa, Paweł Piaszczyński, Arkadiusz Rutkowski, Jacek Sokołowski, Joanna Sulkowska, Magdalena Zaczek i Anna Zakrzewska.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pan Jacek Sokołowski otrzymał Medal Złoty za Długoletnią Służbę przyznany przez Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako nagroda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa a wicedyrektor szkoły pani Bożena Danowska oraz pedagog szkolny pani Mariola Wiśniewska otrzymały nagrody od Prezydenta Miasta Łomża za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej.

W tak uroczystym dniu nie mogło zbraknąć przedstawiciela Rady Rodziców, Pan Karol Gawkowski, złożył zebranym serdeczne życzenia oraz przekazał bukiety kwiatów na ręce Dyrekcji.

A.Zambrzycka

Fot. J.Sokołowski, A.Zambrzycka