Drzewo moim przyjacielem

„Przyrodo nasza nie giń, żyć z Tobą chcemy.

Dziś składamy obietnicę, że Ci pomożemy.

Będziemy Ziemio szanować zieleń, posadzimy wkoło młode drzewa,

zadbamy o Ciebie Ziemio, bo tak  właśnie trzeba !”

 

 Taką deklarację złożyli uczniowie klasy VI b, w dniu 26 kwietnia,  podczas apelu  szkolnego  poświęconego drzewom.  Zwrócono uwagę na rolę drzew  w życiu każdego człowieka i życiu całej planety – Ziemi. Podkreślono wartość lasów – jednego z największych bogactw każdego kraju, miejsca relaksu  i odpoczynku. Uczniowie skierowali do zebranych koleżanek i kolegów prośbę o   szanowanie przyrody i umiejętne korzystanie z jej dóbr.

Podczas apelu wręczono także nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „Drzewo moim przyjacielem”.  Należy podkreślić, że prace, które wpłynęły na konkurs  wysoki poziom prac, które wpłynęły na konkurs.