Dzień Strażników Lasów – GIGA LAURKA
29 maja jest Dniem Strażników Lasów, ale nie tylko dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w ochronę polskich lasów i przyrody. Dlatego w dniu dzisiejszym odwiedziła klasę IIa pani Ewa z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie, która poprowadziła wartościowe spotkanie tematyczne o odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz o znaczeniu codziennej pracy osób chroniących polską przyrodę. Uczniowie poznali Fretkę, Zimorodka, Remiza i Perkoza. Są to zwierzęta i ptaki, które możemy spotkać w naszym regionie.
Na ręce pani Ewy z ŁPKDN uczniowie złożyli swoje laurki, które są częścią tegorocznej GIGA LAURKI składającej się z 51840 prac plastycznych wykonanych przez dzieci z 3217 placówek oświatowych w Polsce. Zwieńczeniem tego spotkania było wręczenie podziękowania „Giga Laurki dla Strażników Lasów”. Na koniec śpiewająco zachęcili do mądrego i odpowiedzialnego zachowania w lesie, troskę o przyrodę i zapobiegania pożarom wywołanym przez człowieka wykonując Hymn Strażników Lasów.
R. Niksa

