DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

Tego dnia szkolny opiekun koła PCK pani Anna Bagińska rozdawała każdemu uczniowi, który ładnie się z nią przywitał w wejściu szkoły, karteczki z cytatami. Uczniowie mogli z nich dowiedzieć się m. in., że :

„Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca.”

„Ten świat potrzebuje nowego rodzaju armii – armii życzliwości.”

„Bądź dobry zawsze, gdy jest to możliwe. A jest możliwe zawsze.”

Szkolny Samorząd Uczniowski na holu na górnym piętrze ustawił tablicę przypominającą o Dniu Życzliwości. Każdy mógł napisać coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli na przygotowanych karteczkach i umieścić je na tablicy.  Chętnych nie brakowało, a nagrodą była uśmiechnięta buźka.

W klasach podczas zajęć wybraliśmy najżyczliwszych uczniów, zostali nimi:

• Kacper Zach – klasa IV a
  • Nela Sulkowska – klasa IV b