EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej, w Polsce  Dzień Logopedy obchodzony jest od 2007 roku. Święto ma na celu rozpowszechnienie wiedzy logopedycznej oraz stworzenie warunków do konsultacji i diagnozy logopedycznej.

Z okazji tego dnia odbył się szkolny konkurs logopedyczno-plastyczny „Łamańce językowe”. Prace konkursowe były piękne i bardzo pomysłowe, dlatego też jury pod przewodnictwem p. Justyny Czerwonko – nauczyciel plastyki miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Jednak po długich dyskusjach przyznano następujące miejsca.

I MIEJSCEBłażej Jankowski I B, Filip Chaberek III A

II MIEJSCE Adam Klimowicz II A, Szymon Buczyński  I A

III MIEJSCEDawid Wierciszewski II A, Dawid Truszkowski III A

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Europejski Dzień Logopedy w naszej szkole obchodzony był przez uczniów w każdej grupie wiekowej. Przedszkolaki z „O” , dowiedziały się na czym polega praca logopedy i co trzeba robić, aby pięknie mówić.

Starsi uczniowie wraz z nauczycielami ćwiczyli dykcję, czytając łamańce, np. Szczotka szczoteczce szczebiocze w teczce.

W tym dniu szczególnie chcę podziękować dzieciom i rodzicom dzieci uczęszczających na zajęcia logopedycznej za zaangażowanie, chęć współpracy. Pragnę przypomnieć iż, bez systematycznego treningu  w domu efekty będą niewielkie. Wystarczy kilka minut dziennie, aby pięknie się wypowiadać.

M. Polkowska

Fot. J. Sokołowski, M. Wojewoda