Finał XVII edycji konkursu „Mój szkolny kolega z misji”.

Trzynasty już raz uczniowie naszej szkoły, pod skrzydłami siostry M.Szyszki, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Mój szkolny kolega z misji”, który swym patronatem honorowym w tym roku objęli: abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Tegoroczna, XVII edycja zmagań konkursowych, pod hasłem „Z Maryją na misje” zgromadziła 273 szkoły podstawowe oraz gimnazja. W przeprowadzenie konkursu zaangażowało się 1 400 nauczycieli, katechetów i wychowawców, aktywizując 4 500 uczniów z całej Polski. Rywalizowali oni w kategorii literackiej, plastycznej, muzycznej i charytatywnej oraz nauczyciele i katecheci, w kategorii scenariusz zajęć. Celem konkursu było poznanie misjonarskiej działalności Matki Bożej poprzez jej sanktuaria. Pomimo ogromnej konkurencji, uczennicy naszej szkoły, Magdalenie Gagovej z klasy IV a, udało się zdobyć I miejsce w kategorii literackiej.

W Niepokalanowie, 29 maja 2018 r. odbyła się uroczysta gala konkursowa. Spotkanie rozpoczęło się w same południe Mszą Świętą. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Jerzy Mazur. Po niej, w czasie rozdania nagród oklaskom i radości nie było końca. Nasza szkoła okazała się być podwójnym laureatem, gdyż otrzymała nagrodę specjalną za wieloletni udział w konkursie. Pięciokilogramowa „Encyklopedia chrześcijaństwa” czeka już na młodych czytelników w szkolnej bibliotece.

Gratulujemy siostrze Małgorzacie i Magdalenie cennych i pięknych nagród, zaś pozostałych uczniów naszej szkoły, już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Magdalena potwierdza, że warto 🙂

GRATULACJE!!!

 M.Pietrzak-Gagov