HAMUJ HEJT!!!

Czym jest hejt wiemy wszyscy. Jednak dobrze by było, gdyby ta wiedza pozostała tylko teoretyczna. Dlatego też, w naszej szkole rozpoczął się cykl zajęć p.t. „Hamuj hejt”, prowadzonych przez panią Martę Brzozowską z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Łomży. Pierwsze odbyły się w klasach szóstych.

Podczas warsztatów uczniowie mieli za zadanie narysowanie zwierzęcia, które budzi w nich strach, opisanie swoich reakcji na jego widok oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie – Jakiej oczekują pomocy w momencie zagrożenia?

Następnie kartka z rysunkiem, została zastąpiona inną, z wylosowanym imieniem i ponownym odczytaniem wcześniejszych zapisów. W ten oto sposób, prowadząca uświadomiła uczniom, że podobnie możemy zachowywać się wobec osób, które są nam nieznane, słabsze lub mniej lubiane.

Na zakończenie, wszystkim uczestnikom zajęć, przyklejono na plecach kartki, aby inni mogli na nich zapisać, za co cenią swoich rówieśników.

A.Zambrzycka

Fot. A.Zambrzycka