Holy Wins – Święci już po raz trzeci balują w SP2

Przez 2 godziny (27.10) uczniowie i przedszkolaki, które dołączyły z Przedszkola Katolickiego bawili się w rytmach skocznych piosenek. Pomysłów na przebranie było mnóstwo – od św. Jana Pawła II, św. Franciszka, św. Annę, św. Józefa, przez św. Weronikę i św. Teresę. Było też liczne grono aniołków. Nad całą zabawą czuwało dwóch wodzirejów – kleryków, którzy prowadzili również przeróżne konkursy.

Dzieciaki zachwycały nas znajomością postaci, za które się przebrały. Odbył się także konkurs z nagrodami na najpiękniejsze przebrania. Swoją osobą zaszczycił nas sam Proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Łomży – Ojciec Mirosław Ferenc, który oczywiście reprezentował św. Franciszka. Wszyscy bawili się doskonale.

Organizacji balu, już po raz trzeci podjęła się siostra Małgorzata Szyszka – katechetka tej szkoły, a Poseł Bernadeta Krynicka z przyjemnością objęła go patronatem honorowy gdyż twierdzi, że: „Uroczystość Wszystkich Świętych, wbrew obiegowej opinii, nie powinna być dniem smutnym, a raczej pełnym nadziei i radości, że zmierzamy w tym samym kierunku, co nasi bliscy zmarli i kiedyś spotkamy się z nimi w niebie. Pani Poseł podkreśla również, że: „psychika naszych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym jest bardzo wrażliwa i dopiero się kształtuje więc powinniśmy unikać wtajemniczania w świat budzący strach i niepokój.”

Iwona Łada: „Jako rodzic, dziecka uczącego się w tej szkole i jako Dyrektor biura Poseł Bernadety Krynickiej, bardzo się cieszę, że mogłyśmy wesprzeć Siostrę Małgorzatę i ufundować nagrody. Muszę przyznać, że swoją postawą Siostra Małgosia pokazuje również nam – rodzicom, że dziś trzeba tak wychowywać dzieci, aby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi i żeby dobrze się bawić wcale nie trzeba przebierać się za kogoś, kto straszy. Dlatego sama z radością przyłączyłam się do zabawy i przebrałam się za swoją patronkę na znak poparcia dla idei balu wszystkich Świętych”.

Wspólnie z Panią Poseł wyrażamy aprobatę dla innych, naszych łomżyńskich szkół, które zamiast zabaw związanych z halloween, również organizują uroczysty Bal Wszystkich Świętych (m.in. SP5 i Katolickie Gimnazjum i Liceum w Łomży).

Gorąco zachęcamy pozostałe Szkoły i Przedszkola, aby w przyszłym roku zorganizowały taki bal u siebie.