I b na wycieczce w „QUŹNI”

Na samym końcu wsi Budy Czarnockie znajduje się Ośrodek „Quźnia Dzieciom”. Zajmuje on 4 ha i jest położony na bardzo malowniczym terenie, dzięki czemu zawsze panuje tam cisza i spokój. Na terenie „Quźni” można naprawdę wypocząć oraz naładować się pozytywną energią.

Bardzo chętnie skorzystali z tej oferty uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży. W czwartek, 7 czerwca spędzili tam kilka godzin pod czujnym okiem wychowawczyni pani J. Sosnowskiej i pana J. Sokołowskiego. Po dokładnym obejrzeniu stadniny i jej mieszkańców, czyli koni różnej maści, po wysłuchaniu wielu ciekawostek na temat ich zwyczajów, sposobu karmienia i pielęgnacji, przyszedł czas na wspaniałą zabawę. Rozpoczęła się jazda konna i zabawy integracyjne. Po wyczerpujących biegach, tańcach, konkurencjach sprawnościowych, należało zregenerować siły własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami nad ogniskiem. Nie zabrakło też czasu na poznanie innych mieszkańców ośrodka. Serca dzieci zdobyły kozy, króliki, kury i grubiutka świnka.

Doskonałą zabawę zapewniła dzieciom pełna energii pani Anna Wądołowska, kierownik ośrodka. Dzieci już marzą, by wrócić tu ponownie.

JS@JS@BD

Fot. J.Sosnowska, J.Sokołowski