II Ogólnopolski Mikołajkowy Puchar Sprintu w Pływaniu

W minioną sobotę (10.12.2016) w Ostrołęce odbył się II Ogólnopolski Mikołajkowy Puchar Sprintu w Pływaniu. W parku wodnym Aquarium zaprezentowało się blisko 400 zawodniczek i zawodników z całej Polski, a gośćmi specjalnymi zawodów byli olimpijczycy z Rio de Janeiro. W zawodach naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Magdalena Duchnowska, Laura Rogowska, Rozalia Olender, Szymon Świderski, Filip Rusiński, Tomasz Liżewski, wszyscy z klasy IIa. Nasi najmłodsi zawodnicy mimo ich pierwszego startu w zawodach tak wysokiej rangi zaprezentowali się bardzo dobrze poprawiając własne rekordy życiowe oraz dzielnie rywalizowali z zawodnikami z innych miast.

Miłym dodatkiem była wizyta jednych z  najlepszych polskich pływaków, mistrzów polski, finalistów mistrzostw Europy i Świata oraz uczestników olimpiady w Rio, którzy od początku pojawienia się w parku wodnym w Ostrołęce byli oblegani przez młodych pływaków. Anna Dowgiert, Kacper Majchrzak i Marcin Stolarski udowodnili, że znakomicie porozumiewają się z dziećmi i widać było, że są dla nich wielkim autorytetem. Każdy chciał mieć zdjęcie z olimpijczykiem lub jego autograf. Pojawienie się tak uznanych w Polsce pływaków na tych zawodach z pewnością podniosło rangę wydarzenia.