Jak wycieczka – to do Warszawy

27 maja 2022r. o godz. 7.15 na parkingu w okolicach szkoły spotkała się kilkudziesięcioosobowa grupa naszych uczniów z Oddziału Przedszkolnego, klasy IIa i IIb wraz z wychowawczyniami. Powód był bardzo ważny – wyruszamy na wycieczkę do Warszawy. Żegnani przez rodziców i zaopatrzeni w parasole i peleryny wyruszyliśmy w od dawna zaplanowaną i wyczekiwaną podróż.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był ogród zoologiczny. Pomimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy zoo cierpliwie czekali na naszych dzielnych wycieczkowiczów, których nie powstrzymały opady deszczu. Momentami nie było wiadomo kto jest bardziej kolorowy – oni, czy nasza grupa ubrana w różnobarwne peleryny przeciwdeszczowe.

Z zoo pośpieszyliśmy na Stare Miasto. Czas zwiedzania umilał nam Pan przewodnik, który bardzo interesująco opowiadał legendy związane z naszą stolicą,  oprowadził nas po ciekawych zakątkach tej części miasta. Obowiązkowo odwiedziliśmy Syrenkę, podziwialiśmy Zamek Królewski i zabytkowe kamieniczki. Oczywiście nikt nie opuścił Starówki bez zakupu pamiątek.

Ostatnim punktem tego dnia była zabawa w Centrum Nauki Kopernik. Młodzi naukowcy z zapałem przystąpili do wykonywania przeróżnych eksperymentów, sprawdzali działanie niezliczonej liczby urządzeń. Po nieznikających z twarzy uśmiechach  i zachwytach widać było, że również ta część programu wycieczkowego bardzo przypadła wszystkim do gustu.

Kilkunastogodzinna przygoda niestety dobiegła końca. Wszyscy cali i zdrowi powróciliśmy do Łomży.

Do zobaczenia na następnych trasach wycieczkowych.

J. Sosnowska

Fot. J. Sosnowska, S. Malesa, I. Niksa