Jeden dzień dla Stolicy

Jeden dzień w stolicy spędziła klasa VIIIA wraz z wychowawczynią panią Bożeną Danowską i panią Wiktorią Ruszczyk. 7 listopada 2022 roku w Warszawie zapewne zostanie na długo w pamięci uczniów z VIIIA ze względu na atrakcje, które dostarczyły wielu wrażeń. Zaczęliśmy od zabawy w ROOM ESCAPE-Live escapegame, czyli grze ucieczkowej na żywo. Podzieleni na grupy, w dwóch różnych miejscach Warszawy rywalizowaliśmy w rozwiązywaniu zagadek logicznych, które umożliwiały przejście do następnych etapów gry a w końcowym rezultacie dotarcia dofinału, czyli możliwości opuszczenia „pokoju”. Następnie przejechaliśmy do pięknej, zachwycającej swoim wyglądem galerii Blue City, gdzie przez trzy godziny uczestniczyliśmy w kolejnych grupowych rywalizacjach w TEP factor. Tepfactor to labirynt 25 pokoi wykutych w skale, na powierzchni 1500m2. Zainstalowane w każdym pokoju ruchome i elektronicznie sterowane przeszkody sprawdzały siłę fizyczną uczestników, logiczne myślenie, cierpliwość i zręczność manualną. Lekko wyczerpani zabawą udaliśmy się do następnej galerii, tym razem do  galerii REDUTA, gdzie zjedliśmy obiad a później przeszliśmy do Be Happy Museum czyli Muzeum Szczęścia i Iluzji– miejsca fanów selfie i dobrej zabawy. Be Happy Museum to prawdziwa mekka miłośników zdjęć, można tam przeżyć niezapomnianą przygodę i naładować akumulatory szczęścia. W słodko- bajkowo- pastelowej scenerii wykonaliśmy dziesiątki pamiątkowych zdjęć. Po tak emocjonującym dniu przyszedł czas na powrót do domu a następnego już dnia do nauki w szkole.

B. Danowska