Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…

Dnia 21.12.2018 cała społeczność szkolna została zaproszona do kościoła parafialnego Matki Bożej Bolesnej w Łomży na Jasełka Bożonarodzeniowe. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Występy w wykonaniu uczniów klas I-VIII wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta. Wszyscy zgromadzeni w świątyni na 45 min. wzrokiem i duchem przenieśli się do domku w Nazarecie, gdzie Anioł Gabriel zwiastował Maryi, że zostanie Matką Zbawiciela. Następnie gwiazda betlejemska poprowadziła wraz z pasterzami aż do Betlejem, gdzie w Nowonarodzonym Dzieciątku objawiła się Miłość. Trzej Królowie złożyli w naszym imieniu dary: złoto, kadzidło i mirrę.  W stajence nie zabrakło również dzieci, które zapewniły Jezusa o szczerej dziecięcej miłości. Każda scena była wzbogacona o śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu scholii i ogniska misyjnego.

Po zakończeniu jasełek na te wyjątkowe dni przedstawiciele Samorządu  Uczniowskiego i ogniska misyjnego złożyli życzenia bożonarodzeniowe dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły oraz  rodziców. Życzyli – wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań oraz pokoju, Bożej Radości i Miłości, a także by nadchodzący nowy rok przyniósł jak najwięcej łask Bożych, obdarowując  pomyślnością i szczęściem.

Pani Dyrektor Jolanta Kowalewska pogratulowała pięknego występu i złożyła bardzo ciepłe i z serca płynące życzenia wszystkim obecnym oraz ich najbliższym rodzicom i rodzinom.

Z kościoła wróciliśmy do szkoły na wigilie klasowe. Niech ten dzień życzliwości i radości będzie kontynuacją naszej dobroci, życzliwości i miłości w codzienności.

s.M.Sz.

Fot. J.Sokołowski