Jesteśmy EKO!!!

22 listopada uczniów z klasy Ia i IIb odwiedził nie codzienny gość. Była to pani z Łomżyńskiego Zakładu Gospodarowania Odpadami. Uczniowie podczas prezentacji multimedialnej utrwalili sobie poznany już wcześniej system segregacji odpadów. Poznali też zupełnie nowe wiadomości na temat darowania butelkom „drugiego życia”, czyli np. wykorzystania ich do dekoracji ogrodu. Zużyte opony, pomalowane kolorową farbą też okazały się zachwycająco piękne i użyteczne. Uczniowie mieli także do wykonania zadanie przyporządkowania różnych odpadów do odpowiednich pojemników na śmieci, z którym poradzili sobie bardzo dobrze.

Na koniec spotkania mali ekolodzy poznali „Dekalog młodego ekologa”. W nagrodę za aktywność i wzorowe odpowiedzi dzieci otrzymały magnesy przypominające o tym, jak segregować odpady.

Niezwykle miła i pouczająca była to lekcja o ekologii.

M. Kneć

Fot. E. Gawecka, M. Kneć