Klasa IIIa na wycieczce w Drozdowie.

2 października kl.IIIa wybrała się na wycieczkę do Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie muzeum. Podziwialiśmy zgromadzone okazy roślin i zwierząt, szczególnie podobał się uczniom wypchany niedźwiedź oraz akwaria z egzotycznymi rybami np. piraniami. Następnie wzięliśmy udział w lekcji przyrodniczej w parku muzealnym – podzieleni na grupy rywalizowaliśmy w odszukiwaniu i rozpoznawaniu gatunków drzew. Później przedstawiciele grup wzięli udział w konkursie. Najlepiej zapamiętał i rozpoznał najwięcej drzew Filip, II m zajęła Julka, a III m – Islam. Wycieczkę zakończył grill pod stylową wiatą. Dzieci jadły pieczone kiełbaski i biegały po parku.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Łomży. Nabyte wiadomości wykorzystamy podczas najbliższych lekcji.

U. Suchodoła

Fot U.Suchodoła