KLASY INTEGRACYJNE W SP2!!!

ZAPRASZAMY do SP2 w Łomży

Wszystkich rodziców zainteresowanych naborem do klas integracyjnych na rok szkolny 2020/2021 serdecznie zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży.

CZYM JEST KLASA INTEGRACYJNA?

Klasa integracyjna to możliwość wspólnego kształcenia dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi. Klasa integracyjna liczy od 15 do 20 uczniów w tym 3 uczniów z orzeczeniem. W klasie tej pracuje dwóch nauczycieli: nauczyciel wiodący – nauczyciel przedmiotu oraz nauczyciel wspierający potrzeby i możliwości dzieci niepełnosprawnych.

W nauczaniu integracyjnym wszyscy uczniowie pracują na lekcji, opierając się na tym samym temacie, ale w stopniu zależnym od własnych możliwości intelektualnych.

W szkole proces nauczania i wychowania uczniów niepełnosprawnych oraz zdrowych wspierają takie formy pracy jak: zajęcia rewalidacyjne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia z logopedą,  zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, terapia SI, zajęcia artystyczne, koła zainteresowań.

ZALETY KLASY INTEGRACYJNEJ

Dla dzieci niepełnosprawnych:

Najistotniejszym jest  pozytywny wpływ  na  rozwój emocjonalny i społeczny. Wspólna nauka i zabawa ze sprawnymi rówieśnikami uczy funkcjonowania w społeczeństwie. Odkrywanie swoich mocnych stron, talentów buduje poczucie wartości.

Dla dzieci pełnosprawnych:

Dzieci zdrowe przebywając na co dzień z niepełnosprawnymi rówieśnikami uczą się tolerancji i szacunku dla innych osób. Stają się empatyczne i wrażliwe. Rozumieją, że wszyscy mają takie same prawa. Przestają odczuwać lęk, który rodzi się z niewiedzy. Otwarcie na innych ludzi to cecha niezwykle piękna, ale i potrzebna we współczesnym świecie.

ZAPRASZAMY do SP2 w Łomży