Klasy siódme na Mazurach

22 czerwca klasy VIIA i VIIB  odbyły wycieczkę na Mazury. Pierwszym punktem programu były Mikołajki i rejs statkiem po największym jeziorze w Polsce, jeziorze Śniardwy. Następnie uczestnicy wycieczki przejechali do Kętrzyna i tu z podziałem na grupy zwiedzili zamek krzyżacki. Po krótkiej lekcji historii w Kętrzynie, dalszy jej ciąg odbył się w dawnej siedzibie Hitlera czyli w Wilczym Szańcu. Dwukilometrowy spacer po lesie, skrywającym pewien etap II wojny światowej, dawne bunkry i pawilony oraz bardzo ciekawe opowiadanie pani przewodnik wzbogaciły zapewne wiedzę uczniów, którą być może wykorzystają w trakcie nauki historii w klasie VIII. Nie obyło się oczywiście bez odwiedzenia w drodze powrotnej restauracji MC Donald a potem to już pełni wrażeń wracaliśmy do Łomży.

B. Danowska

Fot. B. Danowska