KOCHAMY CIĘ POLSKO!!!

W piątek 8 listopada 2019r. uczniowie klasy III b, V b, V a, VI b, VII a i VIII b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Opowiedz nam, moja Ojczyzno…”. Uroczystość rozpoczęły dziewczęta z klasy III b, które przepięknie zaśpiewały „Co to jest niepodległość?” Następnie uczniowie starszych klas przedstawili, co działo się na terenie Polski w ciągu 123 lat zaborów. Treści przekazywane przez prowadzących były przeplatane wierszami o walce, tęsknocie za krajem, a następnie o wolności i niepodległości. Bartek Gorzoch z klasy V a brawurowo wykonał pieśń „My, Pierwsza Brygada”. Równo o godzinie 11.11 wszystkie klasy zgromadzone na uroczystości w ramach akcji „Szkoła do hymnu” (#SzkołaDoHymnu) odśpiewały hymn Polski.

W ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania Niepodległości w naszej szkole 8 listopada 2019 r. uczniowie klasy II a, III b, VI a, VII a i VIII a wzięli udział w akcji „Mamy Niepodległą”. Jest to ogólnopolska akcja społeczna zorganizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Akcja polega na wysyłaniu okolicznościowych życzeń do bliskich  i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego w dniu 11 listopada. Uczniowie napisali życzenia dla najbliższych: rodziców, dziadków i kolegów. 

Uczniowie klas VII i VIII, w ramach edukacji patriotycznej „UCZYMY PAMIETAC” 7 listopada obejrzeli w kinie polski film wojenny, którego akcja osadzona jest w realiach walki o niepodległość podczas  pierwszej wojny światowej – Legiony. Opowieść skupia się na bojowym czynie Legionów Polskich z lat 1914-1916, czyli od wymarszu z Oleandrów aż po bitwę pod Kościuchnówką. Epilogiem są wydarzenia z listopada 1918.

K.Bałazy-Rydelska

Fot. J.Sosnowska,

B.Danowska,

A.Zambrzycka,

J.Sokołowski,

K.Bałazy-Rydelska,

M.Zaczek