LEKCJA W KINIE

W piątek, 10 marca uczniowie klas: Ia, IIa, IIb, IIIa i IIIb skorzystali z ciekawej propozycji, przygotowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. Wzięli udział w lekcji „WIEC CHODŹ, NARYSUJ MÓJ ŚWIAT, jak powstają filmy animowane”.

Spotkanie rozpoczęło się multimedialnym pokazem na żywo prowadzonym przez jednego z aktorów. Celem tego pokazu było przedstawienie dzieciom, jak krok po kroku powstają ich ulubione kreskówki, jak powstaje ruch w filmie. Poznali również techniki animowania stosowane obecnie. Młodzi widzowie sami próbowali tworzyć proste animacje.

W dalszej części spotkania odbył się pokaz pełnometrażowego filmu animowanego pt.: „URWIS”. Film bardzo się wszystkim podobał. Widzowie z ciekawością obserwowali liczne perypetie głównego bohatera, kibicując mu, by ten odnalazł swoją prawdziwą przyjaciółkę.

Po tej ciekawej lekcji, wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do szkoły. Nawet niesprzyjająca pogoda nie zdołała zepsuć nam dobrych humorów.

J. Sosnowska

Fot. W. Szudrawska, E. Gawecka