LEKTURKI SPOD CHMURKI JUŻ ZA NAMI.

W miesiącu czerwcu klasy II A i II B zakończyły realizację  Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa LEKTURKI SPOD CHMURKI. Piąta edycja znanego już w naszej szkole Projektu w tym roku odbywała się pod hasłem: Na tropach dobroczynności. Projekt wzbudził duże zainteresowanie wśród dzieci dzięki ciekawej tematyce zajęć i możliwościom twórczego działania. Dał uczniom możliwość samodzielnego wyboru lektury, a tym samym tematyki zajęć, pozwolił poznać ich własne możliwości, rozbudził ich ciekawość względem środowiska, rozwinął umiejętność samodzielnego czytania i słuchania ze zrozumieniem, wzbogacił słownictwo,  nauczył współpracy, ale przede wszystkim był świetną zabawą dzięki, której poprzez czytanie dzieci poznały idee dobroczynności, uczyły się troszczyć o siebie, innych i o wszystko co ich otacza.

Wszystkim drugoklasistom gratulujemy pozytywnego zakończenia projektu.