„Maleńka Miłość w żłobie śpi, maleńka Miłość przy Matce Świętej …”

22 grudnia br. cała społeczność szkolna – na czele z Panią dyrektor Jolantą Kowalewską, wicedyrektor Ludmiłą Malinowską, Ojcem Proboszczem Mirosławem Ferenc, przedstawicielami Rady Rodziców, rodzicami i zaproszonymi gościmy – uczestniczyła w apelu bożonarodzeniowym, który odbył się w niecodziennej atmosferze. O dostojności tego wydarzenia mówi również miejsce, w którym odbyło się przedświąteczne spotkanie.

Tym razem młodzież z ogniska misyjnego i scholii wystawiła jasełka bożonarodzeniowe w kościele Braci kapucynów. Aktorzy przypomnieli   zgromadzonym na widowni, biblijną historię o Narodzeniu Pańskim. Wcielili   się w postaci: Maryi, Józefa, trzech króli, aniołów, pastuszków i dzieci z różnych kontynentów.

Sceny rozgrywające się w Betlejem i we współczesnej polskiej rodzinie, łączyły wspólne motywy: brak miłości i samotność. Jednak w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia Jezus narodził się naprawdę w sercach pastuszków, króli oraz małżeństwa i obdarzył ich wielką miłością, by podzielili się nią z innymi.

Wymowa przedstawienia była bardzo wzruszająca, tym bardziej, że sceny połączone były kolędami, które wykonywał „chór aniołów”.

Po zakończeniu występu przyszedł czas na życzenia świąteczne, które złożyli wszystkim: uczniowie z ogniska misyjnego, pani dyrektor Jolanta K., Ojciec proboszcz Mirosław F. oraz przedstawiciele Rady Rodziców p. Iwona Ł. i p. Agnieszka O.

Na zakończenie wszyscy aktorzy życzyli, aby Gwiazda Betlejemska, która świeci o zmroku zaprowadziła Wszystkich do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.

s.Małgorzata

Fot. J.Sokołowski