MIEJSCA PAMIĘCI…

17 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie VI POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO PT.: „MIEJSCA PAMIĘCI, WALKI I MĘCZEŃSTWA NARODU POLSKIEGO – BOHATEROWIE NASZEJ ZIEMI”.

Na uroczystość przybyli młodzi artyści fotograficy wraz z nauczycielami i opiekunami.

Nagrody i dyplomy nagrodzonym uczniom oraz podziękowania ich opiekunom wręczała dyrektor szkoły Pani Jolanta Kowalewska.

W bieżącym roku Patronat Honorowy nad konkursem objęli oraz ufundowali nagrody: Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski oraz IPN w Białymstoku. Nagrody ufundowali również: Poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka, Starostwo Powiatowe w Łomży, Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Firma UZIMEX.

Na etap powiatowy wpłynęło 194 prace fotograficzne we wszystkich kategoriach.

Intencją organizatorów VI edycji Konkursu było odkrywanie i dokumentowanie miejsc mało znanych, znajdujących się z dala od głównych szlaków. Miejsc w których historia naszego narodu pisana była męczeńską krwią bohaterów.

Celem Konkursu było uczczenie jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, propagowanie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej, znajdowanie i podkreślanie charakteru miejsc pamięci, walki i męczeństwa narodu polskiego, upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych oraz kultywowanie wartości i ideałów, wzbogacenie wiedzy historycznej oraz rozwijanie pasji badawczej młodego pokolenia.

Z wielką przyjemnością gościliśmy uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych Powiatu Łomżyńskiego w murach naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy szczególnie gorąco. Cieszymy się bardzo, że z takim zaangażowaniem wzięli udział w konkursie i życzymy im dalszych sukcesów!

Nauczycielom i instruktorom życzymy sukcesów na polu kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych młodego pokolenia oraz edukacji artystycznej. Serdecznie dziękujemy sponsorom.

VI POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY PT.: „MIEJSCA PAMIĘCI, WALKI I MĘCZEŃSTWA NARODU POLSKIEGO – BOHATEROWIE NASZEJ ZIEMI” przeszedł już do historii. Mamy nadzieję, że w przyszłości wielokrotnie usłyszymy o jego uczestnikach jako laureatach innych konkursów fotograficznych.

Organizatorzy konkursu: Jadwiga Sosnowska, Bożena Danowska oraz Jacek Sokołowski.

WYNIKI KONKURSU:

KATEGORIA I – klasy I – III – szkoła podstawowa