MIŁOŚĆ DZIECKA W SERCU SWYM DZISIAJ MAM – TĄ MIŁOŚCIĄ CORAZ BARDZIEJ KOCHAM CIĘ…

Drodzy chorzy, powołani w tej chwili do dźwigania najcięższego krzyża, niech Chrystus będzie dla was Bramą. Niech Chrystus będzie Bramą także dla was, drodzy opiekunowie, którzy troszczycie się o chorych.

(św. Jan Paweł II)

W Światowy Dzień Chorego pragniemy zapewnić o naszej pamięci modlitewnej i życzliwości. Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 łączy się w modlitwie dziś z Wami.

Obchodząc Światowy Dzień Chorego, łączyliśmy się myślami z wszystkimi chorymi poprzez modlitwę. Szczególnie pamiętaliśmy o pacjentach „Hospicjum” p.w. Świętego Ducha w Łomży, udając się do nich z życzeniami.

W tygodniu poprzedzającym Światowy Dzień Chorego – członkowie ogniska misyjnego – zaangażowali się w przygotowanie laurek. Mając świadomość ludzkiego charakteru cierpienia chętni uczniowie zgłosili swą gotowość odwiedzin chorych.

Z radością na twarzach i sercami przepełnionymi miłością, grupa misyjna – reprezentująca całą społeczność szkolną – udała się na spotkanie z mieszkańcami „Hospicjum”.

Mieliśmy w pamięci słowa św. Jana Pawła II, że „Cierpienie jest po to, ażeby wyzwalać miłość”. Cierpienie chorego człowieka jest dla nas inspiracją, aby się przy Nim zatrzymać, wzruszyć i uruchomić działanie. Podczas odwiedzin skierowaliśmy serdeczne pozdrowienia i słowa wsparcia wszystkim pacjentom i ich najbliższym, którzy w tym czasie byli w odwiedzinach. Życzyliśmy chorym powrotu do zdrowia, wiary, ufności i cierpliwości potrzebnej w pokonywaniu swojej choroby oraz zapewniliśmy o naszej pamięci modlitewnej.

Pamiętaliśmy także o personelu medycznym, dziękując za ich miłość i posługę, zapewniając o naszej pamięci, nie tylko w tym dniu, ale także kiedy wrócimy do naszych środowisk.

W drodze powrotnej nie ukrywaliśmy naszego wzruszenia i wdzięczności Bogu za dar spotkania. Wyszliśmy ubogaceni. Podarowaliśmy tak niewiele, otrzymując coś więcej – uśmiech i łzy radości, w których odbijało się spojrzenie Jezusa.

s. Małgorzata Sz.