„Mój szkolny kolega z misji” – nagrody rozdane!!!

23 maja br. w gachu Sejmu RP w Warszawie odbyło się spotkanie uczestników i laureatów XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z misji”, którzy licznie przybyli wraz z rodzicami, nauczycielami i katechetami. Podczas uroczystości wręczono nagrody konkursowe w różnych kategoriach. Wśród laureatów konkursu byli także uczniowie z naszej szkoły. W klasach I – III w kategorii literackiej II miejsce zajęła Natalia Ostrowska (IIB), a w klasach IV- VII również kategorii literackiej II miejsce zdobyła Klaudia Kurpiewska (VIIB). W kategorii plastycznej na II miejscu uplasowała się Laura Rogowska (IVA). Działalność charytatywna również jest naszą mocną stroną. Koło misyjne z SP2 z Łomży, którego opiekunem jest s. Małgorzata Szyszka, zebrało drugą pod względem wielkości kwotę przeznaczoną na misje i tym samym znalazło się na II stopniu podium. W ramach tej kategorii konkursu wszyscy uczestnicy (koła misyjne) zebrali 52 661,87 zł na remont i wyposażenie przedszkola prowadzonego przez polskie siostry w Rezegat k. Armat w Egipcie. W kategorii dla nauczycieli, dotyczącej napisania scenariusza lekcji, I miejsce zajęła pani Bożena Danowska – wicedyrektor naszej szkoły. Napisała scenariusz lekcji informatyki dla klasy IV, uznany za najlepszy ze wszystkich, które wpłynęły na konkurs. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Sukcesy SP2 w Łomży są znaczące z uwagi na ilość szkół i uczestników biorących udział w konkursie. Prowadząca uroczystość znana dziennikarka telewizyjna Anna Popek podała, że w XVII edycji konkursu wzięło udział 380 szkół podstawowych i gimnazjów (184 szkoły podstawowe w grupie wiekowej klas I-III; 140 szkół w grupie klas IV-VI; 62 szkoły w klasach VII-VIII oraz gimnazjum).

Uroczystość odbywającą się w Sali Kolumnowej Sejmu swoją obecnością zaszczycili:

pani Maria Koc, wicemarszałek Senatu RP oraz ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Konkurs zorganizowało Dzieło Pomocy „Ad Gentes” działające w strukturach Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Wszyscy uczestnicy uroczystego wręczenia nagród mieli okazję zwiedzić w grupach gmach sejmu wraz z przewodnikiem oraz zjeść obiad w restauracji sejmowej.

JS@JS@BD