Muzyczny sukces uczniów „łomżyńskiej dwójki” w Drozdowie

09 listopada 2017 roku odbył się już po raz piąty Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Drozdowie. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia przez różnorodne formy artystyczne oraz upowszechnianie treści patriotycznych w repertuarze młodych wykonawców i propagowanie treści patriotycznych w edukacji artystycznej dzieci.

Konkurs piosenki i pieśni patriotycznej adresowany był do uczniów klas I-VII szkół podstawowych powiatu łomżyńskiego i Ziemi Łomżyńskiej. Uczestnicy występowali w kategoriach: wokalny występ solowy lub zespół do 4 osób oraz dwóch kategoriach wiekowych:

• – uczniowie klas I-III szkół podstawowych,
  • – uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych.

Warunkiem uczestniczenia w konkursie było:

• – przygotowanie jednego utworu o treści patriotycznej z dowolnego okresu historycznego,
  • – prezentacja utworów wyłącznie w języku polskim.

Jury powołane przez Organizatorów dokonało oceny prezentacji uczestników w poszczególnych kategoriach konkursowych, biorąc pod uwagę główne kryteria, czyli:

• – dobór repertuaru – trafność historyczna, dostosowanie do możliwości wiekowych i predyspozycji wykonawczych (dobranie tempa, tonacji stosownej do możliwości wokalisty),
  • – interpretacja – wyrazistość sceniczna, czytelność addycyjna przekazu, wydobycie właściwego charakteru utworu, oryginalność interpretacyjna, autentyczność przekazu,
  • – innowacje artystyczne,
  • – wrażenie artystyczne, indywidualność wykonawcza. W przypadku akompaniamentu z płyty CD jury zwracało uwagę na klasę zaproponowanego akompaniamentu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas III – V. Choć musieli zmierzyć się z dużą konkurencją, nie poddawali się i całym sercem śpiewali przygotowane przez siebie utwory – odpowiednio je interpretując.

Wszyscy uczniowie odnieśli sukcesy w swoich kategoriach wiekowych.

• – W kategorii klas I-III – Maciej Wykowski zajął I miejsce wykonując piosenkę „11 Listopada”.
  • – W kategorii klas IV – VII nasze wokalistki Nikola Choroszyńska z piosenką „Dziewczyna z granatem” i Adrianna Mucha „Miejcie nadzieję” – otrzymały wyróżnienia, natomiast dziewczyny z ogniska misyjnego, które zaśpiewały piosenkę „Niepodległa , niepokorna” – wystąpiły jako zespół: Anna Łada, Aleksandra Obrycka, Malwina Dudek i Natalia Urbanek – wywalczyły I miejsce.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i ich sukcesu muzycznego i gratulujemy ich rodzicom. Dziękujemy również Pani Iwonie Łada, Pani Agnieszce Obryckiej i Państwu Wykowskim za transport i pomoc w przygotowaniu do konkursu.

s. M. Szyszka