MY TEŻ CZYTALIŚMY!!!

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania rozwoju dziecka. Czytanie dziecku dla przyjemności jest mądrym sposobem spędzania czasu i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Do promocji czytelnictwa, wartościowej literatury dla dzieci i wspólnego czytania włączyli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Podczas czytania uczniowie zapoznali się z treścią książki „Przyjaciele na zawsze”, „Skąd się biorą dziury w serze” a także poznali króciutkie i zabawne opowiadania tłumaczące najpopularniejsze  wyrażenia i powiedzenia poprzez lekturę książek Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy? Zebrane w niej historyjki  w niezwykle klarowny sposób tłumaczą  znaczenie  najczęściej  używanych związków frazeologicznych, takich jak czuć się jak ryba w wodzie, dzielić włos na czworo, czuć do kogoś miętę, diabeł nakrył coś ogonem, bać się własnego cienia  i wiele innych.

Dziękuję serdecznie Paniom, Panom i Uczniom za włączenie się w obchody XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

M. Szymanowska