NAGRODY PANI HANI ROZDANE JUŻ PO RAZ DZIESIĄTY!!!

Finał X EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „HANKA BIELICKA W OCZACH DZIECI” już za nami.

Witając ciepło gości, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży Pani Jolanta Kowalewska podkreśliła, że jest to wyjątkowy, dziesiąty jubileuszowy finał konkursu upamiętniający Panią Hanię Bielicką, Honorową Obywatelkę Miasta Łomży.

Formuła konkursu polegała na stworzeniu pracy plastycznej zainspirowanej postacią sławnej łomżynianki. Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.

Mecenat nad konkursem sprawowali, fundując laureatom cenne nagrody książkowe: Prezydent Miasta Łomża, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, firma UZIMEX oraz USŁUGI FINANSOWE – Bożena Kurak.

Zgodnie z dostarczonymi protokołami zbiorczymi w eliminacjach konkursu na szczeblu placówek oświatowych wzięło udział 314 uczniów. Na etap powiatowy wpłynęło 125 prac plastycznych we wszystkich kategoriach, komisja nagrodziła 39 prac.

Na uroczystość przybyli młodzi artyści z całego Powiatu Łomżyńskiego wraz z rodzicami,  nauczycielami i opiekunami.

Nagrody i dyplomy nagrodzonym uczniom oraz podziękowania ich opiekunom wręczała Pani Jolanta Kowalewska dyrektor SP2 w Łomży.

Z wielką przyjemnością gościliśmy uczniów przedszkoli i szkół podstawowych Powiatu Łomżyńskiego w murach naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy szczególnie gorąco. Cieszymy się bardzo, że z takim zaangażowaniem wzięli udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów! Nauczycielom i instruktorom życzymy sukcesów na polu edukacji artystycznej. Serdecznie dziękujemy naszym drogim sponsorom.

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w 2020 roku.

Organizatorzy konkursu: Jadwiga Sosnowska, Bożena Danowska oraz Jacek Sokołowski – nauczyciele SP nr 2 w Łomży.

JS@JS@BD

Fot.: J.Sokołowski