Nasi uczniowie w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego

W XVI edycji ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z misji” wzięły udział 382 szkoły.  W przeprowadzenie Konkursu zaangażowało się 1 486 nauczycieli, katechetów  i wychowawców, aktywizując 5 328 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. W ramach kategorii charytatywnej zebrano 44 506,83 zł, które dzieło Pomocy „Ad Gentes” przekaże siostrom ze Zgromadzenia Służebni czek NMP w Katondwe na remont i wyposażenie przedszkola przy szpitalu.

Konkurs swym patronatem honorowym objęli: Prymas Polski abp Wojciech Polak, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. misji.

Uroczysta Gala odbędzie się dnia 30 maja w Sali Amsterdam Centrum Kongresowego PGE Narodowy w Warszawie. W programie dla dzieci  i młodzieży przewidziano godzinne zwiedzanie Stadionu Narodowego z przewodnikiem oraz ciepły posiłek.

Konkursowe zmagania rozgrywały się w pięciu kategoriach: literackiej, plastycznej, muzycznej, charytatywnej oraz na scenariusz lekcji. W tej ostatniej kategorii brali udział nauczyciele. Spośród uczestników wyłoniono 48 finalistów, w tym 3 z diecezji łomżyńskiej, którą reprezentuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży. Koordynatorem i opiekunem konkursu   w łomżyńskiej „dwójce” była s. Małgorzata Szyszka.

W gronie laureatów klas IV -VI znalazły  się:

– I miejsce w kategorii literackiej –  Anna Łada

– III miejsce w kategorii plastycznej – Aleksandra Obrycka

Na liście zwycięzców znalazła się również  s. Małgorzata w kategorii scenariusz lekcji, która zdobyła III miejsce.

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania misjami prowadzonymi przez polskich misjonarzy na wszystkich kontynentach. Konkurs służył pogłębieniu wiedzy o życiu na innych kontynentach, kształtowaniu postaw tolerancji, solidarności oraz rozbudzaniu wrażliwości na sytuację rówieśników w najuboższych krajach świata. Miał integrować uczniów wokół idei otwartości na różnorodne kultury i religie.

Gratulujemy zwycięzcom i siostrze Małgorzacie!