Nauczyciele też się uczą. Warsztaty dla nauczycieli w ramach WDN.

8 stycznia 2018r. nauczyciele oddziałów przedszkolnych, edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu samokształceniowym. Pierwsza część spotkania dotyczyła „Programowania bez komputera”. Prowadziła ją p. Bożenę Danowska, która wykonała we własnym zakresie matę kodującą. Zaprezentowała nauczycielom możliwości wykorzystania tej pomocy dydaktycznej. Uczniowie pani Danowskiej mieli już szansę pracy z matą kodującą i chętnie do niej wracają. Nauczyciele otrzymali również informacje na temat darmowych aplikacji służących do nauki programowania dla dzieci. Drugą część szkolenia na temat „Obróbka zdjęć – PhotoScape” poprowadził p. Jacek Sokołowski. Przedstawił bardzo proste i co najważniejsze darmowe narzędzie przeznaczone do obróbki fotografii.

JS@JS@BD

Fot. M.Baczewska, B.Danowska