NOWI CZYTELNICY Z KL. Ib

Chociaż nie wszyscy uczniowie kl.Ib potrafią już czytać, to i tak razem z całą społecznością szkolną chętnie uczestniczą w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, do którego przystąpiła nasza szkoła.

W ramach realizacji tegoż programu pierwszoklasiści w tym tygodniu wstąpili w poczet czytelników SP 2. Pierwszym etapem było spotkanie w szkolnej  bibliotece. Bibliotekarka p. Małgorzata Szymanowska zapoznała pierwszaków z księgozbiorem SP2, rodzajami literatury dziecięcej, przypomniała zasady poszanowania czytanych lektur. W prezencie od niej uczniowie otrzymali zakładki do książek, które później sami pokolorowali. Zostały one zafoliowane w sekretariacie szkoły, by mogły długo służyć młodym czytelnikom. Wychowawczyni założyła uczniom karty biblioteczne i po raz pierwszy wypożyczyli oni książki do czytania w domu: samodzielnie  lub z pomocą rodziców czy starszego rodzeństwa, jeśli sami jeszcze nie potrafią.

CZYTANIE POSZERZA HORYZONTY, WZBOGACA WYOBRAŹNIĘ I SŁOWNICTWO.

WARTO CZYTAĆ!