O przygodach Darii, orkach i …

W środę 13 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Andrzejem Rytelewskim, autorem książek dla dzieci

i dorosłych, który jest również podróżnikiem i żeglarzem. Pan Andrzej pochodzi z Łomży i  po wielu latach powrócił do rodzinnego miasta.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I b, III b i III c z wychowawcami. W naszej szkole autor promował książki „Świat Darii” i „Oddech morza”. Opowiadał o przygodach małej Darii, która rozmawiała i zaprzyjaźniała się z różnymi zwierzętami. Uczniowie z uwagą słuchali opowieści autora. Odgadywali nawet niektóre koleje przygód małej bohaterki. Uczestnicy zadawali pytania i chwalili się swoją wiedzą na temat różnych zwierząt. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Po spotkaniu uczniowie podziękowali autorowi za ciekawe opowieści. Pan Andrzej z wielką przyjemnością podpisywał książki z dedykacjami dla dzieci. Sądząc po szerokich uśmiechach uczestników, można je uznać za udane.

M.Szymanowska

Fot. O.Zach