PĄCZKOWANIE W ŁOMŻYŃSKIEJ „DWÓJCE”!!!

NAGRANIE – Polskie Radio Białystok – Autor: Adam Dąbrowski


W łomżyńskiej „DWÓJCE” tłusty czwartek przywitał uczniów zapachem pączków z najlepszych cukierni łomżyńskich i nie tylko.

Na zorganizowanym w szkole kiermaszu charytatywnym pod hasłem „Podziel się tym co lubisz. Pączkuj z SP 2” uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice mogli kupić fantastyczne pączki wspierając jednocześnie akcję Fundacji Kapucyni i Misje. Kiermasz wspierał brat Tomasz Okoń z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży.

Cele tegorocznej akcji to pomoc głodującym dzieciom w Afryce, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic. Sfinansowane zostaną też zajęcia dla dzieci w centrum kultury, nauka szycia dla dziewcząt oraz operacje dla osób niesprawnych ruchowo, dzięki czemu będą mogły żyć samodzielnie.

Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom oraz wszystkim, którzy w tym dniu kupili pączki i otworzyli swoje serca na pomoc bliźniemu oraz rozwijali dzieło miłosierdzia!

Najdroższy pączek został sprzedany za 100 złotych i trafił dalej na kiermasz.

Nasi fantastyczni darczyńcy: Cukiernia Raffaello, Cukiernia Słodka Zośka, SWOJSKIE JADŁO S.C. Krystyna i Krystian Sasinowscy, Zakład Piekarniczo Cukierniczy L.Kosakowski G.Karwowski w Piątnicy oraz darczyńcy anonimowi.

„Pączkowanie” w naszej szkole zorganizowali Pani Małgorzata Kneć oraz Pan Jacek Sokołowski.

Jeżeli i Ty chcesz wesprzeć akcję, to na stronie www.pączek.kapucyni.pl możesz kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób wesprzeć dzieło miłosierdzia.

Otwórz serce i pączkuj z SP 2 w Łomży!!!

Podczas kiermaszu charytatywnego zebraliśmy 750 złotych!!!

JS@JS@BD

Fot. J.Sokołowski