Podarować uśmiech i miłość ludziom chorym….

W niedzielę 11 lutego 2018r., czyli w Światowy Dzień Chorego – dziewczęta z ogniska misyjnego działającego przy parafii Matki Bożej Bolesnej i Szkole Podstawowej Nr 2 – odwiedziły „Hospicjum” pw. Świętego Ducha w Łomży.

Było to wyjątkowe i niecodzienne spotkanie z pacjentami. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez cały tydzień. Podczas katechezy uczniowie klas IV-VII modlili się na różańcu, prosząc Boga przez wstawiennictwo Maryi o potrzebne łaski dla chorych oraz o odwagę dla dziewcząt z ogniska misyjnego. Prosili również o światło Ducha Świętego na czas spotkania z Jezusem obecnym w cierpiących. Chętni uczniowie z klas: VIA, VIIA i VIIB przygotowali własnoręcznie wykonane laurki, które zostały wręczone chorym z łomżyńskiego Hospicjum.

Spotkanie z mieszkańcami Hospicjum – to konkretny gest życzliwości i troski o chorych, a czas spędzony z nimi – to kolejna lekcja miłości, która pozostanie na zawsze w sercach dziewcząt, należących do ogniska misyjnego, które z radością poświęciły swój czas, by nieść miłość i radość.

Mamy nadzieję, że iskierka zapalona w Światowy Dzień Chorego roznieci wielki płomień, który nigdy nie zgaśnie w naszych sercach i będzie płonął dla chorych, personelu i każdego człowieka spotkanego na naszej drodze życia.

s. Małgorzata Sz.