„Prawdziwi super bohaterzy nie noszą peleryny- oni są nauczycielami”.

Docenieni za swoją pracę w Dzień Edukacji Narodowej.

14 października 2021r. podczas uroczystości odbywającej się w Hali Kultury ponad 40 nauczycieli i pracowników oświaty z Łomży otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Łomża z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wśród nagrodzonych znalazła się nasza Pani Dyrektor Jolanta Kowalewska oraz pani Danuta Chojnowska – nauczycielka klasy autystycznej.

Natomiast dzień później 15 października w Zespole Szkół Katolickich w Łomży odbyła się kolejna uroczystość związana również z obchodami Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski. Podczas uroczystości zasłużeni nauczyciele oraz pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe, medale, nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz nagrody Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Wiceminister Dariusz Piontkowski odznaczył naszą wicedyrektor szkoły panią Bożenę Danowską Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, panią Urszulę Suchodoła, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Medal KEN został przyznany również pani Teresie Białobrzeskiej, nauczycielce wspomagającej w edukacji wczesnoszkolnej.

Podczas szkolnej, skromnej ze względu na warunki pandemiczne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani Dyrektor Jolanta Kowalewska przyznała nagrody Dyrektora Szkoły w uznaniu za wyróżniającą, zaangażowaną, sumienną pracę nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Nagrody otrzymali nauczyciele: pani Bożena Danowska, pani Anna Bagińska, pani Maria Wiśniewska, pani Małgorzata Szymanowska, pracownicy administracji: pani Katarzyna Chludzińska, pan Paweł Piaszczyński, pracownicy kuchni: pani Elżbieta Grabowska, pani Irena Mikołajczyk, pani Bożena Kapelewska, pani Intendentka Anna Samborska oraz pracownicy obsługi: pani Marzena Łebkowska, pani Joanna Sulkowska oraz pan Marek Białobrzeski.

Wszystkim odznaczonym i nagrodzonym gratulujemy!