Przedstawienie „Śpiąca Królewna”

      Dzieci z klasy II b uczestniczące wiosną w zajęciach teatralnych „W świecie bajek” przygotowały przedstawienie sztuki, która wystawiana jest w naszej szkole po raz drugi. Wszystkim trzem tegorocznym spektaklom towarzyszyło duże zainteresowanie. Obok uczniów z klasy II b, gościnnie wystąpiła dziewczynka   z oddziału przedszkolnego, wcielając się w rolę królewny. Teksty Janiny    Gillowej przeplatane muzyką Piotra Czajkowskiego przeniosły widzów w świat baśni.
      Odbył się występ dla członków rodzin młodych aktorów. Towarzyszyło mu wiele dumy, wzruszeń i oklasków oraz pamiątkowych zdjęć.
      Dzieci dwukrotnie wystąpiły również dla uczniów klas O – III, z pierwszej oraz drugiej zmiany. Szczególnie najmłodsi byli bardzo zaciekawieni,
 a występ artystów nagrodzili gromkimi brawami.
      Wykonawcy nie przeżywali dużej tremy, ponieważ w tym roku szkolnym to już ich trzecie przedstawienie, a podobnie jak w „Kopciuszku”, mogli przenieść się razem z widzami do innej epoki za pośrednictwem dekoracji, strojów, oraz języka bajki.
      Na koniec przekazali wszystkim myśl:
      „Pamiętajcie, dobro zawsze zwycięży”.

 

 

 

„Śpiąca Królewna”

                      

Obsada:

Królewna – Agata Piwowarska

Książę – Marcel Pawłowski

Królowa – Julia Ciemniewska

    Król – Adrian Mroczkowski

Niebieska Wróżka – Kinga Karman

Perłowa Wróżka – Martyna Grzmiel

         Różowa Wróżka – Julia Zambrzycka

  Zamorska Wróżka –Amelia Kalinowska

    Czarna Wróżka –  Natalia Korzeniewska

 Dworzanin – Łukasz Gryczewski

Ochmistrz – Dominik Pawłowski

Strażnik –  Norbert Piotrowski

Strażnik – Jakub Pruszko

Narrator – Maciej Wykowski

 

Reżyseria i scenografia – Renata Rucińska