RADOSNE ŚWIĘTOWANIE DNIA DZIECKA W EŁKU

1 czerwca grupa misyjna działająca przy SP2 wzięła udział XIII Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Była to nagroda za całoroczne zaangażowanie misyjne w szkole i parafii.

Jak się okazało uczniowie z SP 2 uczestniczyli w największym wydarzeniu plenerowym w Polsce. Od godz. 8:30 na dzieci czekały liczne atrakcje m.in. dmuchane zamki i zjeżdżalnie, trampoliny, namioty z zabawami, konkursy sportowe, koncerty oraz losowania nagród. Zarówno najmłodsi, jak i dorośli obejrzeli występy artystyczne na scenie oraz wzięli udział w zabawach i konkursach.

Świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęło się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Biskupa Jerzego Mazura, którą koncelebrowali kapłani z całej diecezji ełckiej i misjonarze z różnych kontynentów. Podczas Mszy świętej biskup Jerzy bardzo ciepło powitał dzieci i pozdrowił ich rówieśników na wszystkich kontynentach. Uczynił to wraz z uczestnikami Eucharystii za pośrednictwem mediów i TVP2. Głos zabrali także Misjonarze, którzy przybyli do Ełku, aby podziękować dzieciom za ich otwarte i wrażliwe serca na rówieśników w krajach misyjnych.

Poza licznymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów i sponsorów min. Ministrów: Jarosława Zielińskiego i Krzysztofa Jurgiela, władz Miasta Ełku, Dyrektora Caritas Diecezji ełckiej – wszyscy uczestnicy festynu otrzymali darmową watę cukrową, balony, prażynki ziemniaczane, lizaki, cukierki, wodę, grochówkę, makaron „Sotelli” i liczne pluszaki.

Była również aleja misyjna – eksponaty, stroje oraz materiały edukacyjne dotyczące misji. Partner Strategiczny – Biedronka przekazała najmłodszym paczki. Spośród karnetów zostały wylosowane atrakcyjne nagrody.

Wejścia na żywo z Festynu Rodzinnego w Ełku oglądali   rodzice   w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP2.

Wróciliśmy do Łomży pełni pozytywnych wrażeń, nieco zmęczeni i bardzo opaleni.   Radosne śpiewy i okrzyki wyrażały wdzięczność dla s. Małgorzaty za zorganizowanie wycieczki i p. Marty za opiekę oraz niezapomniany wyjazd integracyjny. Członkowie ogniska misyjnego już czekają na kolejny Dzień Dziecka w Ełku.

s.M.Szyszka

Fot. s.M.Szyszka