„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas…”

28 marca w przeddzień rozpoczęcia obchodów zbawczych wydarzeń Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy, cała społeczność szkoły – na czele z dyrekcją – zgromadziła się na garść refleksji i chwilę przedświątecznej zadumy.

Uczniowie z uwagą wsłuchali się w przesłanie – przedstawienia przygotowanego przez uczniów ogniska misyjnego. Aktorzy przybliżyli prawdę, że w kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które najpierw zmuszają do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a dopiero później niosą radość i nadzieję. Podkreślili, że takim świętem jest Zmartwychwstanie Pańskie. Gdyby, Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi cieszymy się w ciągu całego roku.

Na scenie pojawiły się postacie reprezentujące poszczególne grupy ludzi nam współczesnych i z czasów Jezusa. W tle widać było grób Pana Jezusa, którego pilnowali żołnierze i aniołowie, którzy jako pierwsi obwieścili, że Zmartwychwstał już Chrystus, nie ma Go w grobie. Wystąpił również chłopiec ze słuchawkami na uszach, który na początku słyszał tylko siebie, ale dzięki dłuższej refleksji dostrzegł Chrystusa w swojej mamie i osobach potrzebujących jego pomocy. Pojawiły się dzieci, które uwierzyły w cud Zmartwychwstania Jezusa i trzy Marie ubrane na czarno, a w rękach trzymające olejki i zioła. Kobiety zaniosły radosną nowinę uczniom Jezusa. Scenariusz przedstawienia wzbogacony został o pieśni wielkopostne i wielkanocne, które wykonali członkowie ogniska misyjnego.

Na zakończenie wystąpiły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego oraz ogniska misyjnego, które na ręce Pani dyrektor Jolanty Kowalewskiej i pań wicedyrektorek: Bożeny Danowskiej i Ludmiły Malinowskiej, złożyły życzenia świąteczne dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodzin.

Uwieńczeniem apelu było wystąpienie Pani Dyrektor J. Kowalewskiej, która podziękowała za piękny apel świąteczny i złożyła z głębi serca płynące życzenia wielkanocne.

M.Sz