Są takie święta raz do roku…

12 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Cała społeczność szkolna z uwagą wysłuchała  przygotowanego przez uczniów  należących do ogniska misyjnego przedstawienia pod hasłem: “Rezurekcje – powstanie do wiecznej radości”.  Akcja rozgrywała się w czasie drogi do kościoła na rezurekcję, procesji rezurekcyjnej i w domu przy rodzinnym świątecznym śniadaniu.

Mali aktorzy przybliżyli wszystkim prawdę -jak ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas-  jest Zmartwychwstanie Jezusa. Opowiedzieli  również o Rezurekcji i zaprosili nas, abyśmy wzięli w niej udział. Podczas występu pojawili się święci: Franciszek z Asyżu, Tereska od Dzieciątka Jezus i bł. Karolina Kózka, którzy już cieszą się bliskością Zmartwychwstałego. Członkowie ogniska misyjnego wyjaśnili istniejącą różnicę między śmigusem a dyngusem.  Opowiedzieli o pięknych polskich zwyczajach i tradycjach, a także przypomnieli nam, dlaczego Wielkanoc jest  najważniejszym świętem w roku. W poszczególne sceny wprowadzały nas utwory muzyczne wykonane również przez uczniów należących do ogniska  misyjnego.

Pod koniec przewodnicząca SU złożyła życzenia świąteczne dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i wszystkim uczniom. Nie zabrakło też wielkanocnych zajączków przygotowanych przez siostrę Małgorzatę w nagrodę za zaangażowanie dzieci w organizację w szkole pierwszego dnia wiosny. Przyjemność rozdania czekoladowych słodkości przypadła w udziale Pani dyrektor

Spotkanie wielkanocne zakończyła swoim wystąpieniem Pani dyrektor Grażyna Ważna–Zwierzyńska, która złożyła  serdecznie życzenia wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzinom oraz wyraziła wdzięczność i  uznanie dla aktorów wielkanocnego występu. Pochwaliła ich recytację i piękny śpiew. Słowa podziękowania skierowała także do opiekunki Ogniska misyjnego.

Wszyscy poczuliśmy  uroczystą atmosferę rozchodząc się na ostatnie przedświąteczne zajęcia.