Serce pełne dobra mieć i to dobro innym nieść …

Możemy śmiało powiedzieć, że jest to motto wielu uczniów naszej szkoły. Mogliśmy się o tym przekonać 8 marca podczas kolejnej akcji charytatywnej. Tym razem we współpracy z Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców – w ramach konkursu ogólnopolskiego „Mój szkolny kolega z misji” – zorganizowaliśmy pieczenie babeczek. W przygotowanie babeczek włączyli się chętni nauczyciele, rodzice i uczniowie klas 6-8.

Należy podkreślić, że wbrew najśmielszym oczekiwaniom nie spodziewaliśmy się, aż takiej otwartości na bezinteresowną dobroczynność. Od rana nauczyciele, rodzice i uczniowie przynosili domowe wypieki. Wielka radość towarzyszyła organizatorom akcji i członkom SU oraz ogniska misyjnego widząc tak wielkie zaangażowanie naszej społeczności.

Babeczek było naprawdę bardzo dużo, bo choć na każdej przerwie nasz mini sklepik był okupowany przez uczniów – babeczek wystarczyło dla wszystkich. Na koniec dnia można było kupić je w cenie promocyjnej za 50 groszy. Dzięki życzliwości tak wielu osób rozprowadziliśmy wszystkie babeczki pozyskując sporą kwotę na wyposażenie przedszkola w Rezegat k. Armant w Egipcie.

Wyrażamy ogromną wdzięczność dyrekcji szkoły za umożliwienie nam przeprowadzenia akcji i wszystkim, którzy się w nią włączyli.

Niech bezinteresowność będzie inspiracją dla innych, a płomień dobra nadzieją na lepsze jutro dla obdarowanych.

Organizatorzy: p.Anna B. – op. SU i

s.Małgorzata Sz. – op. ogniska misyjnego

Fot. s.Małgorzata Sz.