SMACZNIE, ZDROWO, OWOCOWO!!!

Pierwszego kwietnia – na poważnie o zdrowiu.

W dniu, kiedy wielu ludzi robi sobie słowne żarty, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z klas I-V z dietetyczką p. Aleksandra Brzezińską i przedstawicielem firmy UZIMEX p. Stanisławem Iwańskim. Uczniowie klas I-V objęci są programem „Owoce i mleko w szkole”, a dostarczycielem jest firma UZIMEX. Spotkanie rozpoczęto prezentacją na temat zasad zdrowego odżywiania, którą obejrzały kolejno dwie siedemdziesięcioosobowe grupy. W tracie padały pytania ze strony licznych słuchaczy, a odpowiedzi i wyjaśnienia ze strony pani dietetyk. Najbardziej uważnym z nich dyrektor handlowy firmy podarował kubeczki-upominki za udzielenie poprawnej odpowiedzi na zadawane pytania. Następnie w pomieszczeniu świetlicy szkolnej odbyła się degustacja soków ze świeżych warzyw i owoców wyciskanych przy zainteresowanych widzach. Uczniowie kolejno podchodzili, aby skosztować soku, który powstał w bardzo krótkim czasie. Niektórym tak bardzo smakował, że prosili o dodatkową porcję.

Tegoroczny prima aprilis w naszej szkole był więc nie tyle świętem dowcipów, co wiedzy o zdrowym odżywianiu.

                R.Rucińska