SOBOTA Z DWÓJKĄ – DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

11 marca wraz z wybiciem godziny 11:00 w Naszej Dwójeczce odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty – pod hasłem Cała naprzód ku nowej przygodzie!  Na tę uroczystość szkoła została udekorowana – motywem przewodnim było żeglarstwo.

O godzinie 11.00 odbyło się spotkanie z Dyrektorem Szkoły – panią Grażyną Ważna-Zwierzyńską, która zaprezentowała rodzicom oraz opiekunom ofertę edukacyjną szkoły. Poinformowała, że od najbliższego roku szkolnego planowane są trzy klasy pierwsze: integracyjna, sportowa o profilu pływanie oraz językowa z rozszerzonym językiem angielskim. Kilka słów na temat panującej w szkole życzliwości i rodzinnej atmosfery powiedział Przewodniczący Rady Rodziców – pan Marcin Bienias.

Dla wszystkich gości zaplanowano szereg interesujących występów (niezwykle ciekawą scenkę “Mamy na spacerze” zaprezentowali uczniowie klas III a, b i c, swoje medale pokazali mali wodniacy z klasy sportowej o profilu pływanie, przepięknie zatańczyły uczennice z grupy „Radosne Świetliki”. Dodatkowo swoje możliwości pokazali uczniowie w pokazie sztuk walki taekwondo oraz nasi mali aktorzy z grupy „W świecie bajek”. Ponadto przygotowano wystawy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć szkołę.

Przyszli mali uczniowie mogli zwiedzić: świetlicę, bibliotekę, sale lekcyjne, szatnie uczniowskie. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka Naszej placówki.

Uczniowie Dwójki, pięknie ubrani w mundurki szkolne, zamienili się w przewodników  i oprowadzali po szkole naszych gości. Starali się też odpowiadać na wszystkie nurtujące pytania zadawane przez rodziców lub same dzieci.

Przyszli uczniowie otrzymali karty zaliczeniowe, które zachęcały do wzięcia udziału w kilku konkurencjach (oczywiście na miarę sześcioletnich żeglarzy). Po zaliczeniu każdego zadania mieli jeszcze jedną rozgrywkę – wykonanie ośmiorniczek. Gdy wszystkie prace zostały wykonane a na kartach zaliczeniowych pojawiły się wymagane pieczątki – mali żeglarze rozpoczynający swoją nowa przygodę – otrzymywali dyplom wraz z niespodzianką.

W tym czasie, gdy pociechy dzielnie poznawały nowe lądy – mury naszej szkoły, rodzice mogli odpocząć, porozmawiać i dopytać o wszystkie nurtujące kwestie panią pedagog  i psycholog, napić się kawy lub herbaty oraz skosztować nie tylko słodkiej pokusy, która została specjalnie dla nich przygotowana.