SUPERCZYTELNIK KLAS II JUŻ ZA NAMI.

Dnia 24 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się finał XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego Superczytelnik klas II. Konkurs patronatem objęła Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży.

Dyrektor szkoły pani Jolanta Kowalewska serdecznie powitała w murach naszej szkoły uczestników konkursu, nauczycieli i rodziców. Życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia w zmaganiach konkursowych.

Do finału zakwalifikowało się 17 drugoklasistów z łomżyńskich szkół, a nawet spoza Łomży. Prezentowali swoją umiejętność pięknego czytania, którą oceniało jury w składzie:

• Anna Kamińska – pracownik Miejskiej biblioteki Publicznej w Łomży,
  • Agnieszka Szeligowska – nauczyciel bibliotekarz II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży,
  • Anna Zakrzewska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało następujące nagrody:

• Monika Jałbrzykowska – SP 7 Łomża
  • Gabriela Samojłowicz – SP 10 Łomża

• Emilia Gardocka – SP Jarnuty
  • Mateusz Krzyna – SP 5 Łomża

• Maria Filipiuk – SP 5 Łomża
  • Filip Gagov – SP 2 Łomża

WYRÓŻNIENIA

• Wiktor Cekała – SP 10, Julia Godlewska – SP 2, Oliwia Iwanowska – SP 9, Jakub Kossakowski – SP 10.

Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Sponsorami nagród i słodkiego poczęstunku byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Starostwo Powiatowe w Łomży, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Drukarnia LOGO, Poseł na Sejm RP Lech Antoni Kołakowski i radny miasta Łomża Adam Zwierzyński.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy miłych wrażeń w obcowaniu z literaturą.

Fot. J.Sokołowski