ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT – PAMIĘTAMY I POMAGAMY!!!

Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day jest corocznym świętem obchodzonym dnia 4 października. W Kościele jest to dzień wspominania świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Dzień ten został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt czyli World Animal Week trwający do 10 października.

Natomiast cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

Warto się zastanowić zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś pokrzywdzonemu przez los lub złych ludzi biedakowi, który mieszka w schronisku. Rozejrzyjmy się także w okolicy – może ktoś maltretuje swojego psa lub kota? Może warto interweniować? Pamiętajmy, że zwierzęta także czują, a swojego wybawiciela potrafią obdarzyć bezgranicznym oddaniem i miłością.

Nie bądźmy obojętni!

Pomóżmy!

A oto nasze działania!!!

 

WIGILIJNE PODARKI DLA MIESZKAŃCÓW

ŁOMŻYŃSKIEJ „ARKI”!

Akcja – Wigilijne podarki dla mieszkańców łomżyńskiej „ARKI” organizowana przez uczniów klas Ib oraz IIIa jest pokłosiem cyklicznych spotkań „Mój przyjaciel – pies” organizowanych przez Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dla uczniów łomżyńskich przedszkoli i szkół.

„Pomagając mieszkańcom schroniska nie zmienimy całego świata… ale nasza pomoc może choć troszkę zmienić świat podopiecznych „ARKI”.

Pamiętaj bezdomne zwierzęta także czekają na swoją Wigilię i prezenty pod choinką!

Do połowy grudnia 2017 roku zbieramy suche jedzenie oraz puszki dla kotów i psów, dary rzeczowe

(czyste koce, kołderki i poduszki).

Kolejna akcja to –

MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA – POMAGAMY PSIAKOM ZE SCHRONISKA „ARKA”.